2016 Yapımları
2014 Yapımları
2013 Yapımları
2012 Yapımları
2011 Yapımları
2008 Yapımları
2007 Yapımları
2006 Yapımları
2005 Yapımları
Eski Yapımlar
Belgeseller
2017 Yapımları
2018 Yapımları
    B E N İ B A B A M A G Ö T Ü R

 

 

Yönetmen : Serhat Solmaz
Senaryo : Mehmet Uyar
Müzik : Serkan Akgün
G. Yönetmeni: Hüseyin Özşahin
Kurgu Yönetmeni : Necdet Tok
Kamera : Volkan Tokgöz
Yardımcı Yönetmen: Oğuzhan Akçay
Yapım koordinatörü: : Barış Yıldırım
Yapım :  Halk Film

Oynayanlar : Nurettin Küçüksavcı, Hakan Akçin, Alper Bircan, Emin Gümüşkaya, Şebnem Tuncel, Gülay Deniz Yılmaz, Neşe Arda, Atilla Doğukantürk, Bülent Onur, Müge Elbaş, Halil Günbeyi, Murat Erakalın, Köksal Torlak.

Eşinin doğum sırasında ölmesi Sezai’yi derinden etkiler ve bu talihsiz olaydan sorumlu tuttuğu oğlu Ömer’i anneannesi ve dedesine bırakarak terk eder. Babasını hiç tanımadan büyüyen küçük çocuk babasının filmlerde gördüğü artistlere benzediği hayaliyle yaşamaktadır. Fakat babası Sezai hiç de oğlunun hayallerinde yaşattığı gibi değildir. 

Evini terk ettikten sonra zorlu yaşam şartlarıyla karşılaşan Sezai yaşadığı sıkıntılardan ötürü bir süre psikolojik tedavi görmüştür. Yıllar sonra oğlunun yanına gelen Sezai’yi tanıyan Ömer’in dedesi torununun babasını ne şekilde hayal ettiğini anlatır. Bunun üzerine oğluna babası olduğunu açıklamaktan vazgeçen Sezai, Ömer’e babasının bir arkadaşı olduğunu ve kendisini babasına götürmek için geldiğini söyler. 

Yolculukları sırasında Ömer yanındaki kişinin gerçek babası olduğundan habersiz Sezai’ye sürekli babasının hayallerindeki gibi biri olup olmadığına dair sorular sorar. Oğlu Ömer’in kafasındaki baba imajının kendisi ile hiç örtüşmediğini anlayan Sezai oğlunun hayal kırıklığına uğramaması için aklına gelen bir çözümü uygulamaya koyulur.

Hiç tanımadığı babasını hayallerinde yaşatan küçük bir çocuğun babasını arayış serüveni “Beni Babama Götür”.