KIZ ANNESİ
ZOR HEDEF
TİRVANA
KOMŞULAR
MİHRALİ
AŞKIMIZDA ÖLÜM VAR
ASLA UNUTMA
    ASLA UNUTMA

 

 

Yönetmen: Nazif Tunç
Yapımcı: İbrahim Mertoğlu
Senaryo: Nuran Devres
Görüntü Yönetmeni: Haluk Göl
Müzik: Ali Otyam
Kurgu: Mevlut Koçak

Oyuncular: Hülya Koçyiğit, Ediz Hun, Göksel Arsoy, Bahar Kerimoğlu, Mert Kılıç, Serap Sağlar, Yeliz Akaya, Mert Öçal, Seda Yıldız, Fatih Hürkan, Eylül Deniz, Haldun Boysan, Lerzan Mutlu, Melahat Abbasova, Turgut Ekiz, Fahriye Evcen, Didem Uğurlu, Ümit Acar, Turgut Ekiz

İstanbul'dan uzak bir yerde, bir çiftlik evinde başlar. Emir, 9 yaşlarındadır. Annesi, babası ve kardeşleriyle birlikte bakımsız köhne bir çiftlikte yaşamaktadırlar. Kerem, henüz on aylık olan kardeşi İpek'in üzerine titremektedir. Buraya bir süre önce gelmiş oldukları anlaşılmaktadır. Bir şeyden ya da birilerinden saklanmaktadırlar ancak ne olduğu anlaşılmaz. Bütün kardeşler paraları olmasına rağmen, neden göçebe hayatı sürdüklerini ve böyle harap yerlerde kaldıklarını merak etmektededir.

Emir bir sabah kimse uyanmadan, oynamak için evden çıkar. Ama farkına varmadan epey uzaklaşmıştır. Ev halkı uyandığı zaman onun evde olamadığını fark eder ve telaş halinde onu aramaya başlarlar. Babaları bir çocuğa sahip olamadıkları için hepsini azarlar. Kerem'in göz önünden ayrılmaması gerektiğini söyler. Hepsi telaş içinde onu aramaya başlar. Kerem ise eve gelmek üzeredir. Anne ve babası onu gelişini görüp rahat bir nefes alırlar. Ancak tam bu sırada, tozu dumana katarak uzaktan gelmekte olan jipleri görürler. Paniğe kapılırlar. Herkes çil yavrusu gibi sağa sola dağılmaya başlar. Bunların, anne ve babanın da tanıdığı ve çok korktuğu kişiler olduğu bellidir. Emir'e hemen kaçmasını ve evin arkasındaki kör kuyuya saklanmasını ve kapağı kapatmasını söylerler. Bu kullanılmayan ve üzerini tamamiyle çalı çırpı kaplamış bir kuyudur. Emir denileni yapar.